Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla

Hizmet

​​​​​Hizmetlerimiz

Cengiz Holding, Yap-İşlet-Devret modeli ile üstlendiği iki dev projeyle hizmet sektöründe de dünya çapında büyük çalışmalara imza atıyor. Dünyanın en büyük transfer merkezi haline gelecek olan İstanbul'un üçüncü havalimanını​n 25 yıllık işletme hakkını Cengiz Holding'in ortak olduğu kuruluş alırken, Ankara Hızlı Tren Garı'nın da 19 yıl 7 aylık işletmesi üstlenildi.​

İstanbul'un Üçüncü Havalimanı

80 bin kişinin istihdam edileceği İstanbul'un üçüncü havalimanı, 10 milyar 247 milyon Euro'ya mal olacak ve 25 yıllık işletme süresi boyunca 22 milyar 152 milyon Euro işletme bedeli verilecek. Tesiste; 4 terminal 165 yolcu köprüsü, raylı taşıma sistemleri, şeref salonu, kargo ve genel havacılık terminali, devlet konuk evi, yaklaşık 70 bin araç kapasiteli açık ve kapalı otopark, Havacılık Tıp Merkezi, iş merkezleri ve oteller yer alacak.

150 milyon yolcu kapasitesi ile dünyanın en büyük transfer merkezi haline gelecek olan İstanbul'un üçüncü havalimanının 25 yıllık işletmesi ise Cengiz Holding'in de ortak olduğu kuruluş tarafından yapılacak.

Ankara Hızlı Tren Garı

Ankara Hızlı Tren Garı, yılda 36 milyon kişiye hizmet vermek üzere 29 Ekim 2016 tarihinde açıldı.

Cengiz Holding, Ankara Hızlı Tren Garı'nın Yap-İşlet-Devret (YİD) modeli ile inşasını ve 19 yıl 7 aylık işletmesini üstlendi. Celal Bayar Bulvarı'nda yer alan proje, 21 bin 600 m2'lik alan üzerine inşa edildi. 5 yıldızlı otel, restoranlar, kafeler ve 3 bin araçlık kapalı otopark ile hizmet veren garın zemin katının altında peronlar ve bilet satış gişeleri yer alıyor. Cengiz Holding ortaklığı ile hayata geçirilen Ankara Hızlı Tren Garı'nın, 300 kişiye istihdam sağlaması planlanıyor. ​​​

Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı ve Yaşam Merkezi, öncelikle Bursa, İzmir ve Sivas yüksek hızlı tren hattına bağlanacak. Sonraki yıllarda Antalya, Adana, Erzincan ve Kars hatları eklenecek. Günde 120 bin ziyaretçinin giriş yapması hedeflenen Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı ve Yaşam Merkezi tüm hızlı tren hatlarının tamamlanması ile bu sayıyı ikiye katlayacak.


Copyright © Cengiz Holding Tüm hakları saklıdır.