Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla

BEDAŞ ve Akdeniz EDAŞ'ın devri gerçekleşti

​Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. (BEDAŞ), Akdeniz Elektrik Dağıtım AŞ (AKDENİZ EDAŞ) ve perakende satış şirketleri için hisse devri sözleşmeleri imza töreni 28.05.2013 tarihinde Ankara'da gerçekleştirildi.

Ankara Rixos Grand Oteli'nde gerçekleştirilen törene; "Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkan Vekili Ahmet Aksu, Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkan Yardımcısı İbrahim d.jpgHalil Kırşan, Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu Başkanı Hasan Köktaş, TEDAŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Haşim Keklik, Cengiz İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cengiz, Kolin İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Naci Koloğlu ve Limak İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir" katıldılar. 


BOĞAZİÇİ EDAŞ VE AKDENİZ EDAŞ İLE BİRLİKTE 9.5 MİLYON ABONEYE HİZMET VERİLECEK

BOĞAZİÇİ EDAŞ ve AKDENİZ EDAŞ'ın toplam abone sayısı 6 milyonu buluyor. Yılda yaklaşık 32.5 milyar kWh elektrik dağıtan iki şirketin abone sayısı, Türkiye'deki toplam abone sayısının yaklaşık yüzde 20'sini oluşturuyor. Cengiz-Kolin-Limak Ortak Girişim Grubu, portföyünde bulunan UEDAŞ ve ÇEDAŞ ile birlikte toplam 9.5 milyon aboneye yılda yaklaşık 46 milyar kWh elektrik dağıtacak. Ortak Girişim Grubu, 4 dağıtım bölgesine yılda yaklaşık 500 milyon TL yatırım yapmayı hedefliyor.

Grup bünyesinde bulunan UEDAŞ; Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova, ÇEDAŞ; Sivas, Tokat ve Yozgat illerine hizmet verirken, BOĞAZİÇİ EDAŞ İstanbul'un Avrupa yakasındaki, AKDENİZ EDAŞ ise Antalya, Isparta ve Burdur illerindeki abonelere elektrik dağıtımı yapacak.

Copyright © Cengiz Holding Tüm hakları saklıdır.